3.ULUSLARARASI KEMER FOTOĞRAF YARIŞMASI


3.Uluslararası Kemer Fotoğraf Yarışması

Yarışma Takvimi

Yarışma Tarihleri :1 Ocak - 31 Ekim 2019

Basın Duyuru ve Ödül Töreni : Kasım 2019

Yarışmanın Amacı

Fotoğraf Sanatı Aracılığı ile Kemer ve (Beldibi  - Göynük –Kiriş – Çamyuva – Tekirova – Olympos – Çıralı – Adrasan) birlikte Kemer ve Yöresinin; doğal , tarihi , turistik, sosyal ve kültürel öğelerini belgeleyerek Bölgemizin tanınmasını sağlamak.Bölgeye ait bir görsel belek oluşturmak ve Fotoğraf sanatına katkıda bulunmaktır.

 

Katılım Koşulları

1)      Yarışma, Seçici kurul üyeleri ve onların birinci derece yakınları dışında Yerli ve Yabancı turistlere genel anlamda tüm amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarına açıktır.

2)      Katılımcılar yarışmaya en çok 3 adet fotoğraf ile katılabilirler. Fotoğrafların çözünürlüğü 2 mb ve üzeri olmalıdır. Kimlik ve İletişim bilgilerini de ekleyen yarışmacı fotoğrafları info@ketav.org adresine mail yoluyla gönderebilecektir mailin alındığına yönelik onay tarafına gönderilecektir.

3)      Fotoğraflar Kemer ve beldeleri sınırları içerisinde çekilmiş ve daha önce hiçbir yarışmada ödül almış olmamalıdır. Ödül almış fotoğrafların kadraj farklılığı ile tekrar katıldığı tespit edildiği zaman yarışma dışı bırakılır. Ödül almış ise ödülü geri alınır. Bu durum diğer sıralamaları değiştirmez.

4)      Yarışma Koşullarına uymadığı belirlenen fotoğraflar, yarışma dışı bırakılacaktır.

5)      Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul,beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan her türlü kazanımları geri alınır.

6)      Ödül alan ve yarışmaya katılan fotoğraflar, KETAV Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı arşivine alınacak ve yöremizin tanıtımı amacıyla Vakfımızın uygun gördüğü çalışmalarda ve başka kamu ve özel kurumların aynı amaçlı çalışmalarında da, eser sahibinin isimi belirtilerek, kullanmalarına izin verilecektir. Bu durumda ayrıca bir telif ödenmeyecektir. Eser sahibinin kullanım hakları saklı kalacaktır.

7)      Ödül alan ve yarışmaya katılan fotoğrafları Vakfımız Yöremizin tanıtılması amacıyla Yurtiçi ve Yurt dışında düzenlenen Turizm Fuarlarında sergileyecektir. Eser Sahibinin ismi belirtilecek ve Vakfımız bu durumda da ayrıca telif ödemeyecektir.

8)      Tüm yarışmacılar, yarışma koşullarını ve Seçici Kurul kararlarını istisnasız kabul etmiş sayılır.