KETAV HAKKINDA


1994 Yılı Ekim ayında 20 Bölge Yatırımcısının bir araya gelmesiyle kurularak tüzel kişilik kazanmış olan KETAV Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı Türkiye'de ilk kez bölgesini en iyi şekilde tanıtmak ve Kemer imajının Marka olarak akıllarda yer almasını sağlamak ilkesinden hareketle kurulmuştur.

Amaç Tüm Dünya’nın ilgisini çekecek bir cazibe merkezi yaratarak bölgenin turizm potansiyelini zenginleştirmek olmuştur.

Kemer Bölgesi ile Rusya Federasyonunun ilişkilerini geliştirmek için T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birçok ortak organizasyon geliştirilmiş uzun yıllar devam eden Moskova’daki Üniversiteler ile iş birliğinde Rus Turizm öğrencileri bölgemizde staj yapmıştır.

Bölgemize gelen farklı milliyetlerdeki misafirlere yönelik tanıtım çalışmaları yapılmış çeşitli organizasyonlar ile KEMER Bölgesi ziyaret eden için unutulmaz hale gelmiştir.

Ulusal ve Uluslararası platformda birçok tanıtım faaliyeti gerçekleştirilmiş. Ketav logosu, Kurumsal çalışmaları ve Kemer Bölgesi Tanıtım Katalogu yapılmıştır.

2000’li yıllara geldiğimizde KETAV yeni bir döneme girerek Vakfın Başkanlığına Aydın AYTUĞ seçilmiş. İnternet üzerinden tanıtım çalışmalarına hız verilerek ilk defa bölgesel tanıtım için hazırlanan web sitesi www.kemerholdiay.com hayata geçirilmiştir.  İnteraktif bir CD ile Kemer’i Sanal olarak gezebilme imkânı sunulmuş. Vakfın Kurumsal çalışmaları ve Tanıtım Materyalleri yenilenerek,  Bölge ile tesisleri bütünleştiren tanıtım materyalleri Yurt dışında ve içinde ilgililerin beğenisine sunulmuş Kemer bölgesi adına Fuar organizasyonlarına katılım gösterilmeye başlanmıştır.

ULUSLARARASI KEMER SUALTI GÜNLERİ ve PHASELİS KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ’ne Start bu yıllarda verilmiştir.

Sayın Mustafa ÇALIK’ın Vakıf Başkanlığı döneminde GATAB ile ortak tanıtım çalışmaları yapılmış. Görsel bir Belek oluşturabilmek için Kemer Uluslararası Fotoğraf Yarışması organizasyonu hayata geçirilmiştir.

Sayın Volkan YORULMAZ’ın Başkanlığı döneminde Vakıf Tur Operatörleri ile ortak tanıtım faaliyetleri gerçekleştirerek bu yöndeki ilişkilerini geliştirmiştir. KETAV Organizasyonu olan 8.Phaselis Festivalini geliştirerek gerçekleştirmiştir. Alman Pazarında Kemer fikrinden hareketle Alman Pazarının ilgisini Kemer’e yönlendirmek yönünde fuarlara katılıp organizasyonlarda yer almıştır.

Sayın Yorulmaz Vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 2016 Kasım ayında yapılan seçimle Sayın Mustafa GÜL’e devir etmiştir.

KETAV ÜYELİK BAŞVURUSU


Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı'na (KETAV) üye olmak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir veya bize ulaşabilirsiniz.ketavuyeformoteller.pdf
ketavuyekurumlar.pdf
ketavaidattarifesi.pdf


KETAV Bilanço ve Gelir Gider Tabloları


2019 Bilanço ve Gelir Gider Tablosu

 

2020 Bilanço ve Gelir Gider Tablosu

 

2021 Bilanço ve Gelir Gider Tablosu

 

2022 Bilanço ve Gelir Gider Tablosu

 

2023 Bilanço ve Gelir Gider Tablosu