Kemer, Rusya'nın Desteği ile Parlak Bir Sezon Yaşayacak

16-03-2017

Kemer Belediyesi, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ve Kemer Tanıtım Vakfı (KETAV) Moskova’da gerçekleştirilen MITT Moskova Turizm Fuarı’nda Kemer’i birlikte tanıttı.
Fuarın ilk ve ikinci gününde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz, ATSO Başkanı Davut Çetin ve AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, Kemer standına ziyarette bulundular. Kemer Belediye Başkanı ve KETAV Başkanı Mustafa Gül ve KETOB Başkanı Tayyar Gül ile yönetim kurulu üyeleri Mustafa Kılıç, Levent Toper, Günaydın Atar, Aydın Aytuğ Kemer standında tanıtım çalışmalarına destek oldu.

Kemer Belediye Başkanı ve KETAV Başkanı Mustafa Gül, KETOB Başkanı Tayyar Gül ve yönetim kurulu üyeleri ile Kemer'e misafir getiren Tez Tour, Anex Tour, Intourist, Biblio Globus acenta yetkililerini ve ayrıca Group Of Companies’i ziyaret ederek yaklaşan sezon ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Yaptıkları çalışma ve görüşmeler ışığında fuarı değerlendiren Başkan Mustafa Gül; “Aldığımız bilgilere göre erken rezervasyonlarda şu anda 2015 senesini geçmiş bulunuyoruz. Ruslar özellikle Kemer aşığıdır. Geçen sene tatil tercihi olarak diğer destinasyonları tercih eden Rus tatilciler aradıklarını bulamadı. Kemer olarak Rus misafirlerin desteği ile bu seneden umutluyuz” dedi.

KETOB Başkanı Tayyar Gül ise yaptığı açıklamada, fuarlarda Kemer'e misafir getiren acenteleri ziyaret ederek onların düşüncelerini dinlediklerini belirterek, “Yaptığımız görüşmeler sonucunda 2017 yaz sezonu için Rus pazarından Kemer'e yüksek talep olduğunu gördük. 2017 turizm sezonun Kemer için parlak bir sezon olacağına inanıyoruz. Acente yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde VisitKemer ile ilgili bilgi paylaşımında da bulunduk. Ayrıca Anex Tour'a ait uçaklarda yer alan L'AZURE Magazine dergisinde Kemer'in yürüyüş yolları için hazırlanan haritalarında yer alması bölgemize katkı sağlayacak” diye konuştu.