11. Phaselis Festivali bu yıl sosyal medya üzerinde yapılacak!


Antalya’nın Kemer İlçesinde 11’incisi düzenlenecek olan Phaselis Festivali sosyal medya hesaplarından yayınlanacak geçmiş yıllara ait görüntüler ile kutlanacak.

 

Türkiye’nin önemli kültür ve sanat etkinliklerinden olan, tarih ve sanatı bir araya getiren Phaselis Festivali’nin bu yıl kutlanacak olan 11’incisi dünya genelinde etkili olan covid-19 nedeniyle, 21 Eylül Pazartesi ile 27 Eylül Pazar günleri arasında arasın da, geçmiş yıllara ait konser videolarının saat 21:00’de Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV)’a ait sosyal medya hesaplarından yayınlanması ile yapılacak.

Etkinlik kapsamında 21 Eylül’de 3 Bas 3 Soprano, 23 Eylül’de Boğaziçi Caz Korosu, 25 Eylül’de Mavi ve Siyah Flamenco David Perez Endülüs’ten Anadolu’ya konseri ve 27 Eylül’de İncesaz konserlerinin geçmişe ait konser görüntüleriyle tamamlanacak.

Geçtiğimiz yıllarda binlerce yerli ve yabancı turisti Phaselis antik kentine çeken etkinliğin bu yıl sosyal medya hesaplarından geçmişe dönüş niteliğinde yayınlanacak olması ile ilgili olarak açıklama yapan KETAV Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz; “11’incisini yaptığımız ve artık Uluslararası bir festival olan Phaselis Festivali’ni bu yıl pandemi nedeniyle iptal etmek yerine geçtiğimiz yıllara damgasını vuran konserlerimizden derlediğimiz video paylaşımı yapacağız. KETAV yönetim kurulu olarak aldığımız karar doğrultusunda 21-27 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan konser yayınlarımız tüm sosyal medya sayfalarımızdan yayınlanacaktır” dedi.

11. Phaselis Festivali Tanıtım Videosu